استفاده از پسته تازه با پوست قزوین در رژیم غذایی مدیترانه ای

در همین حال، هیچ یک از این مطالعات مشاهده نکردند که خوردن پسته تازه با پوست قزوین به پروفایل چربی خون آسیب می رساند.

یک مطالعه قدیمی دیگر 4 هفته ای در افراد با کلسترول LDL بالا نشان داد که شرکت کنندگان 10٪ از کالری روزانه خود را از پسته مصرف می کردند.

این مطالعه نشان داد که رژیم غذایی کلسترول LDL را تا 9 درصد کاهش داد. علاوه بر این، رژیم غذایی متشکل از 20 درصد کالری پسته، کلسترول LDL را تا 12 درصد کاهش داد.

در مطالعه دیگری در سال 2010، 32 مرد به مدت 4 هفته از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کردند. سپس، پسته به جای محتوای چربی تک غیراشباع آن به آن رژیم اضافه شد که در مجموع حدود 20 درصد از کالری دریافتی روزانه آنها را تشکیل می داد.

پسته

پس از 4 هفته رژیم، کاهش 23 درصدی کلسترول LDL، کاهش 21 درصدی در کلسترول کل و 14 درصدی کاهش تری گلیسیرید را تجربه کردند.

علاوه بر این، به نظر می رسد پسته بیشتر از سایر مغزها فشار خون را کاهش می دهد. بررسی 21 مطالعه نشان داد که خوردن پسته فشار خون سیستولیک را 1.82 میلی متر جیوه (mmHg) کاهش می دهد و فشار خون دیاستولیک را 0.8 میلی متر جیوه کاهش می دهد.

پسته نیز مانند اکثر آجیل ها منبع اسید آمینه ال آرژنین است که در بدن به اکسید نیتریک تبدیل می شود. بنابراین، این آجیل های کوچک ممکن است نقش مهمی در ارتقای سلامت رگ های خونی داشته باشند.

یک مطالعه بر روی 42 نفر که روزانه 1.5 اونس (40 گرم) پسته به مدت 3 ماه مصرف کردند، نشانگر بهبود عملکرد اندوتلیال و سفتی عروق را نشان داد.

یک مطالعه قدیمی دیگر 4 هفته ای روی 32 مرد رژیم غذایی متشکل از 20 درصد کالری پسته مصرف کردند. این نشان داد که اتساع عروق وابسته به اندوتلیوم در مقایسه با زمانی که آنها از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می کردند تا 30 درصد بهبود یافت.

جریان خون مناسب برای بسیاری از عملکردهای بدن از جمله عملکرد نعوظ مهم است. در یک مطالعه، مصرف منظم آجیل، از جمله پسته، با بهبود میل جنسی و عملکرد ارگاسمی در مردان مرتبط بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.