با مالیدن مایع ظرفشویی تست به پوستتان از شر نیش حشرات در امان باشید

مهمترین تفاوت بین مایع لباسشویی و مایع ظرفشویی تست وجود یا عدم وجود سفید کننده و سورفکتانت است که باعث تفاوت در سطح pH مواد می شود.

سورفکتانت ها آب را از یک طرف و روغن را از طرف دیگر جذب می کنند. این مولکول ها که در ترکیب مواد شوینده وجود دارند، فاصله بین آب و چربی را در لکه ها از بین می برند و اثر پاک کنندگی خود را در فرآیند شستشو نشان می دهند.

بسیاری از مواد شوینده در ماشین ظرفشویی شما از فرمول جامد برای از بین بردن لکه ها استفاده می کنند. اثر این فرمولاسیون برای از بین بردن لکه های مواد غذایی حیرت انگیز است.

اما در عین حال ترکیبات به کار رفته در این شوینده ها PH آنها را به میزان قابل توجهی بالا می برد که برای پوست بسیار مضر است. بنابراین، آنها را نباید برای شستن ظروف با دست استفاده کرد.

مایع

شوینده های ظرفشویی دستی حاوی مواد سفید کننده نیستند و حاوی مواد فعال در سطح pH تقریبا خنثی هستند.

PH مایع لباسشویی بالاتر از مایع ظرفشویی است، اما در عین حال، این مقدار برای آسیب رساندن به رنگ و الیاف پارچه کافی نیست. PH مواد شوینده لباسشویی تولید شده به صورت پودر به pH مواد شوینده ای که در ماشین ظرفشویی استفاده می کنید نزدیکتر است.

آیا می توان از مایع لباسشویی برای شستن ظروف استفاده کرد؟
برای شستن ظروف در ماشین ظرفشویی باید از مواد شوینده مخصوص استفاده کنید. اگر مایع لباسشویی را جایگزین کردید، انتظار نداشته باشید که نتیجه شستشوی نهایی رضایت بخش باشد.

اگر از آنها در ماشین ظرفشویی استفاده کنید، موادی در مایع ظرفشویی وجود دارد که در داخل ماشین گرم می شود و از گرم شدن گازهای سمی تولید می کند. استنشاق این گازها ممکن است خطرناک باشد. این مواد شیمیایی از بین برنده لکه ها، عطرها و براق کننده های لباس هستند.

اگر در شستشوی دستی از مایع ظرفشویی استفاده کنید، از ترشح مواد شیمیایی خطرناک جلوگیری می کند. اما ممکن است در هنگام آبکشی ظروف، این مواد به خوبی شسته نشوند و در نهایت با باقی ماندن روی سطح ظرف، مشکلی برای سلامتی شما ایجاد کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.