بوی سمی ام دی اف سفید نقطه برای بخش نوزادان بیمارستانی در تایلند مشکل ایجاد کرد

اگرچه سهم برزیل در تولید و مصرف ام دی اف سفید نقطه در گذشته قابل توجه نبود، اما این وضعیت در سال های اخیر به دلیل سرمایه گذاری های جدید در واحدهای تولید تخته به ویژه تخته خرده چوب و ام دی اف در حال تغییر بوده است.

هم در داخل و هم در سطح بین المللی، تولید و استفاده از ام دی اف همه منظوره با نرخ های بالاتری نسبت به سایر محصولات چوبی رشد خواهد کرد.

تولید ام دی اف تا مدتی دیگر متعلق به تولیدکنندگان اصلی فعلی خواهد بود، اما رشد تولید پانل در کشورهای در حال توسعه ناشی از عوامل متعددی از جمله در دسترس بودن مواد اولیه در مقادیر و کیفیت مناسب، رقابت پذیری ناشی از کاهش هزینه های عملیاتی و باز شدن بازارهای جدید.

ام دی اف

چشم انداز برزیل برای تبدیل شدن به یک تولید کننده بزرگ تخته خرده چوب بسیار عالی است، با پانل های چوبی بازسازی شده، که امروزه توسط ام دی اف و اخیراً توسط OSB ارائه می شود و نویدبخش تغییر مشخصات مصرف داخلی است.

Holokiz1 با موفقیت در آزمایشگاه ثابت کرد که الیاف اکالیپتوس مورد استفاده در ترکیب ام دی اف مدول گسیختگی (MOR) بیشتری را بر روی تخته‌ها و مقادیر کمی پایین‌تر از جذب آب و تورم در خواص ضخامت ایجاد می‌کنند.

با این حال، پراندا2 ام دی اف را با الیاف اکالیپتوس تولید کرد که برای دستیابی به همان خواص مکانیکی ام دی اف تولید شده با الیاف کاج، به درصد بیشتری از چسب نیاز داشت.

با این وجود، از نقطه نظر تورم و جذب، ام دی اف ساخته شده از الیاف اکالیپتوس با محتوای چسب مشابه ام دی اف فیبر کاج ارزش برتری را نشان داد.

برخی از نویسندگان استدلال می کنند که استفاده از اکالیپتوس در ساخت ام دی اف بازسازی شده شامل مشکلاتی از نظر چسباندن است، زیرا چگالی اکالیپتوس از مخروطی ها بیشتر است و در نتیجه تخته هایی با استحکام کششی عمودی پایین ایجاد می شود.

با این حال، نویسندگان دیگر خواص مکانیکی بسیار خوبی را برای تخته های ساخته شده از گونه های خاص اکالیپتوس نشان داده اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.