تهویه خزرفن موجب قطع شدن دست دختر مدرسه ای شد

دکتر جاناتان اسمیت، دانشیار اقتصاد در دانشگاه ایالتی جورجیا می‌گوید: «از لحاظ تاریخی، تهویه خزرفن مطبوع به عنوان یک موضوع سهام در نظر گرفته نشده است.

«گزارش ما نشان داد که این اتفاق در حال حاضر رخ می‌دهد، در زمانی که انتظار می‌رود تغییرات آب و هوایی باعث گرمای شدید شود و دانش‌آموزان رنگین‌پوست بیشتر به مدارسی بروند که تهویه مطبوع ندارند.

ما توانستیم نشان دهیم که نابرابری فیزیکی می تواند منجر به نابرابری های دیگری شود.

اسمیت می‌افزاید: «من نمی‌توانم با اطمینان بگویم که این برای سلامتی و رفاه این دانش‌آموزان چه معنایی دارد، اما این موضوع جای نگرانی دارد.»

تهویهیک موضوع عدالت زیست محیطی نیز باید در نظر گرفته شود. دکتر استفانی مالین، جامعه‌شناس محیط زیست در دانشگاه ایالتی کلرادو، می‌گوید: «برای دانش‌آموزانی که به تهویه مطبوع در خانه دسترسی ندارند، در گرم‌ترین روزها هیچ استراحتی برای گرما وجود ندارد.

از آنجایی که آموزش K-12 در ایالت تا حد زیادی غیرمتمرکز است، فهرست جامعی از تعداد مدارس دولتی کلرادو به طور جزئی یا کامل وجود ندارد. اما گفتگو با مدیران مرکز، اعضای هیئت مدیره مدارس، دانشگاهیان و مشاوران در سراسر ایالت نشان می دهد که این چالش گسترده است.

Marsal از DPS می‌گوید: «روزهای گرم به این معناست که باید شب‌ها پنجره‌ها را باز کنیم و از سیستم‌های تهویه برای حذف هوای گرم از کلاس‌ها و آوردن هوای خنک شبانه استفاده کنیم، که باعث خنک‌تر شدن کلاس‌ها در صبح می‌شود.» با این حال، در روزهای بسیار گرم، هوای خنک‌تر ممکن است فقط تا حدود ظهر ادامه داشته باشد. ما همچنین طرفداران را در راهروها و کلاس های درس قرار می دهیم.»

یک پروژه 795 میلیون دلاری اوراق قرضه چهار ساله که توسط رأی دهندگان دنور در سال 2020 تصویب شد، بودجه ای را برای تهویه مطبوع در 24 مدرسه دولتی دنور از 55 مدرسه که هنوز تهویه مطبوع نداشتند، تأمین کرد. تا پایان ماه اوت، منطقه نصب هفت مدرسه را تکمیل کرده بود. هشت مدرسه دیگر در حال حاضر در حال ارتقا هستند. و نه مورد دیگر برای ارتقاء در چند سال آینده در نظر گرفته شده است.

این بدان معناست که 31 مدرسه DPS همچنان فاقد تهویه مطبوع خواهند بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.