جشن کلم بروکلی در ایران هنگام کشت محصول رواج دارد

بر اساس گزارش سازمان خواربار و کشاورزی (FAO)، کل تولید جهانی کلم بروکلی در ایران (و گل کلم که چالش‌های فرعی مشابهی دارد) در سال 2009، 19845519 تن بود.

با توجه به درصد بالای نامتناسب محصول جانبی (90٪) در طول برداشت و همچنین در طول پردازش کلم برکلی، مقادیر زیادی از گیاه کلم بروکلی استفاده نمی شود.

علاوه بر این، درصد محصول جانبی کلم بروکلی ممکن است تحت تنش NaCl به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد، که نشان می‌دهد آبیاری ناکافی یا خاک‌های سدیم ممکن است محصول جانبی بیشتری را به هزینه بخش‌های خوراکی تولید کنند.

کلم

تولید محصول جانبی بروکلی در ایالات متحده در سال 2015 حدود 158 میلیون تن برآورد شد که نشان دهنده یک منبع بالقوه بزرگ برای مصرف یا استفاده جایگزین است.

محصول جانبی بروکلی به طور سنتی به عنوان خوراک دام برای جوجه های گوشتی و گاوها استفاده می شود. چندین محقق محصولات جانبی کلم بروکلی را به عنوان عوامل ضد میکروبی برای باکتری های موجود در غذا یا باکتری های موجود در خاک بررسی کرده اند.

زیرا محصولات هیدرولیز گلوکوزینولات دارای فعالیت ضد میکروبی هستند. مطالعات اخیر همچنین سعی کرده اند از محصولات جانبی بروکلی به عنوان افزودنی برای بهبود کیفیت یا ارزش غذایی غذاهای مختلف استفاده کنند.

این و سایر مقالات اخیر امکان استفاده از محصولات جانبی بروکلی را برای رژیم غذایی انسان برجسته می کند.

علاوه بر این، محصولات جانبی کلم بروکلی ممکن است به عنوان ماده اولیه برای تولید ترکیبات فعال زیستی استفاده شوند.

هوانگ و لیم  گزارش کردند که عصاره برگ کلم بروکلی به طور قابل توجهی فعالیت های بازدارنده رشد سلولی روی رده های سلولی سرطان ریه انسان (NCI-H1229) و آدنوکارسینوم کولون انسانی (HT-29) نسبت به عصاره گلچه های مربوطه دارد.

آنها همچنین ارتباط مثبت قوی بین ترکیبات فنلی کل و مهار رشد سلول های سرطانی را گزارش کردند. بنابراین، غلظت بالای متابولیت ها در برگ های بروکلی ممکن است برای صنایع غذایی یا دارویی ارزشمند باشد.

با این حال، این انتشارات اخیر اطلاعات مواد مغذی خاصی را در مورد عصاره کلم بروکلی ارائه نکردند، و نتایج ما این شکاف را با ارائه اطلاعاتی در مورد ویتامین E و K که قبلا گزارش نشده بود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.