جوانی با نوره زرنیخ طلایی خودکشی کرد

اسید تیوگلیکولیک موجود در نوره زرنیخ طلایی یک ماده شیمیایی خشن است و pH بالای آن به این معنی است که می تواند برای پوست مضر باشد.

اپیلاسیون شیمیایی به طور کلی پاپیلای پوستی را از بین نمی برد و موها می توانند پس از آن دوباره رشد کنند زیرا مقادیر نسبتاً کمی از مواد شیمیایی استفاده می شود.

مواد فعال در یک پایه کرم حاوی مواد متعدد دیگری مانند نرم کننده ها، امولسیفایرها، مرطوب کننده ها، آنتی اکسیدان ها و عصاره های گیاهی استفاده می شوند تا عوارض جانبی را به حداقل برسانند.

به دنبال اپیلاسیون، شستشوی دقیق با آب انجام می شود و از نرم کننده های مختلف برای بازگرداندن pH پوست به حالت طبیعی استفاده می شود.

نوره

عوامل موبر به کانون توجه بالینی تبدیل شده اند زیرا برخی از مواد مانند تئوفیلین و انسولین می توانند نفوذ پوستی را در موش ها افزایش دهند، که نشان می دهد این مواد می توانند برای بهبود انتقال دارو از طریق اپیدرمی استفاده شوند.

اثرات افزایش دهنده نفوذ به مدت 1 روز باقی می ماند و نشان می دهد که تغییرات ساختاری ناشی از عوامل موبر در عرض 1 روز فروکش نمی کند.

چندین آزمایش ex vivo نشان داده اند که ساختارهای درون سلولی و بین سلولی لایه شاخی پوست انسان پس از درمان با کرم موبر تشخیص داده می شوند.

آزمایش‌ها همچنین نشان داده‌اند که تیوگلیکولات به پوشش‌های شاخی جدا شده از لایه شاخی اپیدرم آسیب می‌زند. این مشاهدات نشان می دهد که اثرات کرم موبر بر روی سطح پوست می تواند بیشتر از حد انتظار باشد.

کرم های موبر به دلیل ماده فعال آن، تیوگلیکولات، به عنوان تقویت کننده نفوذ برای دارورسانی از طریق اپیدرمی مورد استفاده قرار گرفته اند. اثرات طولانی مدت تیوگلیکولات بر ساختار پوست و همچنین اثرات کوتاه مدت بر روی اپیدرم باید شناسایی شود.

در این مطالعه، دو برند از کرم‌های موبر موجود در بازار با پایه تیوگلیکولات کلسیم بر روی پوست پشتی موش‌ها برای بررسی پاسخ‌های کوتاه‌مدت (۳ روز و ۱ هفته) و طولانی‌مدت (۲ هفته) پوست آزمایش شدند.

نتایج نشان داد که کرم های موبر باعث افزایش تعداد فولیکول های مو (HFs) و سطوح بالاتر اینترلوکین-6 (IL-6)، فاکتور نکروز تومور-α (TNF-α) و فاکتور نکروز تومور-β (TNF) می شوند. -β) در فیبروبلاست های پوستی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.