خوردن لیمو و اثرات آن بر دندان چیست؟

علاوه بر این واقعیت که مقدار زیادی آب لیمو می تواند کام را تحریک کند، یک نگرانی قابل ذکر است: فرسایش مینای دندان. ماهیت اسیدی آب لیمو ممکن است مینای دندان شما را نرم کند و منجر به فرسایش آنها شود.

حداقل، باید بلافاصله پس از نوشیدن آب لیمو از مسواک زدن دندان های خود اجتناب کنید. از سوی دیگر جویدن آدامس بدون قند می تواند ایده خوبی باشد، زیرا انجام این کار به خنثی کردن اسیدیته پلاک (احتمالاً با افزایش ترشح بزاق) کمک می کند.

تنها اثر منفی شناخته شده آب لیمو، اثر فرسایشی آن بر مینای دندان است. مانند هر میوه دیگری، لیمو دارای مشخصات فیتوشیمیایی منحصر به فردی است. همچنین با اسیدیته، محتوای سیترات بالا و محتوای قند کم خود را متمایز می کند. قیمت لیمو شیرین پیوندی در بازار برای مصرف بسیار به صرفه است.

با این حال، مقدار ریز مغذی‌هایی که از مقدار قابل‌تحمل آب لیمو دریافت می‌کنید، اندک است، و بسیاری از ادعاهای سلامتی بر اساس مطالعات آزمایش‌کننده فیتوکمیکال‌های با دوز بالا که فقط در مقادیر کم در لیمو یافت می‌شوند، است. قیمت لیمو عمانی سیاه در تهران برای استفاده از ریز مغذی های آن بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

با این حال، این فیتوکمیکال ها وجود دارند، و با هم، و در ارتباط با فیتوکمیکال های موجود در سایر غذاهای گیاهی، لیمو را به گزینه ای ارزشمند در رژیم های غذایی سالم تبدیل می کنند.

اگرچه تحقیقات زیادی در مورد اثرات سلامتی لیمو انجام نشده است، اما آب لیمو (ترجیحا همراه با پالپ) ممکن است ارزش گنجاندن در رژیم غذایی خود را داشته باشد تا تنوع مواد شیمیایی گیاهی بالقوه مفیدی که مصرف می کنید افزایش یابد.

آب لیمو به میزان قابل توجهی در مصرف ریز مغذی‌ها کمک نمی‌کند، اما کالری زیادی نیز ندارد. به طور خلاصه، لیمو مانند اکثر میوه ها به طور کلی سالم است. آب لیمو حاوی مقادیر کمی از ریزمغذی‌های مفید و فیتوکمیکال‌ها است، اما مشخص نیست که آیا در بین همه میوه‌ها، لیمو از ارزش منحصر به فردی برخوردار است یا خیر.

 • منابع:
  1. Lemon Water: Is It Good For You?
 • تبلیغات: 
  1. راز زنی که با کلاهبرداری از ثروتمندان میلیاردر شد
  2. بروزترین لوله پلی اتیلن دنیا به دست بشر تولید شد!!
  3. فواید روغن ماهی امگا 3 برای سلامتی مردان
  4. اکسسوریهای زیبا با صدف را ببینید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.