خیاط دوخت لباس مجلسی در کرج به طور مشکوکی کشته شد

تعداد صنعتگران به دلایلی آشنا در حال کاهش است: بازار دوخت لباس مجلسی در کرج رو به انقباض است.

کارگران دوخت لباس مجلسی در حال مرگ هستند، نسل جوان تر تمایلی به ادامه سنت خانوادگی ندارند، و نیروی کار ارزان تری در خارج از کشور در دسترس است.

برای تضمین آینده حداقل برخی از صنعتگران دوخت لباس مجلسی شانل شش کارگاه قدیمی را خریداری کرده است که دیگر وارثی برای اداره آنها ندارند: Lesage; ماسارو؛ Lemarié، طراح گل و پر. میشل، یک میلینر؛ Desrues، سازنده جواهرات دکمه و لباس مجلسی.

و اخیراً گوسنز، زرگر و نقره‌ساز. در چهار سال گذشته، کارل لاگرفلد، طراح شانل، با طراحی مجموعه‌های کوچک لباس مجلسی که کارهای دستی آن‌ها را به نمایش می‌گذارد، به آتلیه‌هایی که آنها را «ماهواره‌های شانل» نامید، ادای احترام کرده است. جدیدترین آنها در ماه دسامبر در نیویورک در بوتیک Chanel در خیابان 57 به نمایش درآمد.

لباس

اگرچه این آتلیه ها زیرمجموعه های شانل هستند، اما می توانند از خانه های دیگر و سایر مشتریان کار بپذیرند. “شنل ما را خرید

لارس نیلسون، طراح نینا ریچی در پاریس، که از آتلیه ها برای اضافه کردن جزئیات دوخت لباس مجلسی به مجموعه لباس مجلسی آماده خود استفاده می کند.

گفت: “این مانند یک آزمایشگاه است.” “این بسیار پاریس و کاملا منحصر به فرد است، زیرا شما ارتباطات دارید و می توانید از دو تا سه مهارت مانند Lesage و Lemarié استفاده کنید.”

تقاضا برای لباس مجلسی آماده مد روز در 15 سال گذشته که با تزیینات مد روز لوکس تر شده است باعث تغییر تجاری در بسیاری از آتلیه ها شده است.

به عنوان مثال، در Lesage و Lemarié، 80 درصد کار برای دوخت لباس مجلسی آماده و 20 درصد برای لباس های بالا انجام می شود.

در Desrues، که توسط Georges Desrues در سال 1929 در کارگاه دوخت لباس مجلسی که قبلا در لبه Marais تأسیس شد، این شرکت از 20 کارمند در سال 1984 به 170 کارمند امروزی افزایش یافته است.

فضای اصلی کارگاه دوخت لباس مجلسی دیگر گنجایش حجم را نداشت، بنابراین کارگاه در سال 1993 به یک کارخانه شیشه و فولاد تک طبقه به مساحت 86000 فوت مربع در Plailly، یک ساعت از پاریس، نقل مکان کرد.

در آنجا، علاوه بر ساخت جواهرات برای لباس مجلسی لویی ویتون، نینا ریچی، لانوین و سواروفسکی، Desrues سالانه میلیون ها دکمه را به تنهایی برای Chanel تولید می کند که تنها 3000 دکمه برای لباس های پوشیده استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.