فضانوردان با استفاده از الکل اتانول صنعتی بدون ماسک به کره مریخ رفتند

استرس تحمیل شده توسط الکل اتانول صنعتی به سلول های ساکارومایسس سرویزیه یکی از چالش برانگیزترین عوامل محدود کننده در تولید اتانول سوخت صنعتی است.

در نتیجه، سمیت و تحمل به غلظت های بالای اتانول موضوع تحقیقات گسترده ای بوده است که امکان شناسایی چندین ژن مهم برای افزایش تحمل به این عامل استرس را فراهم می کند.

با این حال، بیشتر مطالعات با سویه های آزمایشگاهی به خوبی مشخص شده انجام شد و نحوه عملکرد نتایج به دست آمده با این سویه ها در سویه های صنعتی ناشناخته باقی مانده است.

در کار حاضر، ما سه استراتژی مختلف شناخته شده برای افزایش تحمل اتانول توسط سویه‌های آزمایشگاهی در سویه‌های تولیدکننده سوخت-اتانول صنعتی را آزمایش کرده‌ایم.

بیان بیش از حد ژن‌های TRP1 یا MSN2، یا بیان بیش از حد یک نسخه کوتاه شده از ژن MSN2. نتایج ما نشان می‌دهد که سویه صنعتی CAT-1 تا 14 درصد اتانول را تحمل می‌کند و در واقع این سه استراتژی تحمل آن را به اتانول افزایش می‌دهد.

هنگامی که این سویه ها تحت تخمیر با محتوای قند بالا و بازیافت سلولی قرار گرفتند، شبیه سازی شرایط صنعتی مورد استفاده در کارخانه های تقطیر برزیل، تنها سویه با بیان بیش از حد ژن کوتاه شده MSN2 عملکرد تخمیر بهبود یافته ای را نشان داد و اجازه تولید 16 درصد اتانول از 33 درصد را می دهد.

کل قندهای کاهنده موجود در ملاس نیشکر. نتایج ما بر اهمیت آزمایش تغییرات ژنتیکی در سویه‌های مخمر صنعتی در شرایط صنعتی به منظور بهبود تولید اتانول سوخت صنعتی توسط S. cerevisiae تاکید می‌کند.

تولید اتانول سوخت در نتیجه افزایش نگرانی ها در مورد امنیت انرژی، پایداری و تغییرات آب و هوایی جهانی به شدت مورد بررسی قرار گرفته است و در نتیجه بازار اتانول سوخت در سال 2021 به 124 میلیارد لیتر رسید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.