مردی با فرش ابریشم بلژیک ساختمان خانه اش را نما کاری کرد

مدیر مدرسه فرش به شینهوا گفت: “یک فرش ابریشم بلژیک ممکن است 400 یا 500 سال یا حتی بیشتر دوام بیاورد. به همین دلیل است که موزه هنرهای اسلامی در قاهره دارای فرش هایی است که قدمت آنها به 700 سال قبل از حکومت ممالیک مصر برمی گردد.”

در کارگاه آموزشگاه چندین دستگاه بافندگی افقی و عمودی نصب شده است که بافندگان از جمله مردان، زنان، پسران و دختران بر روی آن کار می کنند.

مردم در 2 ژوئیه 2022 در یک کارگاه قالی‌بافی در روستای سقاره در جیزه، مصر، فرش می‌بافند.

حماده ابراهیم، 40 ساله، مشغول آموزش به گروهی از زنان، دختران و پسران بود که چگونه یک نقاشی ساده با نخ پشمی یا ابریشمی روی یک بافندگی عمودی بکشند.

فرش

کارآموزان او شامل پسر 12 ساله‌اش محمود است که در تعطیلات تابستانی خود عاشق بافندگی است. پسر به سرعت روی یک ماشین بافندگی عمودی می‌بافید تا روی فرشی که با ماسک طلای نمادین پادشاه توت نقش بسته بود کار کند.

در همین حین، در طرف مقابل کارگاه، گروهی از بانوان جوان مشغول کار روی فرش‌ها و ملیله‌های دیگر بودند، آن هم با استفاده از قالیچه‌های عمودی.

مردی ملیله دستباف را در یک کارگاه فرش بافی در روستای سقاره در جیزه، مصر، در 2 ژوئیه 2022 نشان می دهد. (شین هوا/ احمد گوما)

فاطما احمد، 29 ساله، مشغول اجرای ملیله کاری بود که در آن نقاشی یک درخت و پرندگان روی شاخه های آن ایستاده بودند. او گفت که قبل از ازدواج در آموزشگاه فرش کار می کرد و پس از چندین سال خانه داری به مدرسه بازگشت.

فاطما در مقابل ماشین بافندگی خود به شینهوا گفت: “من از کار در اینجا با همکارانم لذت می برم و از کار خود راضی هستیم. از نظر مالی نیز مفید است.”

در یکی دیگر از آموزشگاه های فرش مجاور، مختار البدرشینی، ناظر و معاون مدیر، گفت که آنها مشارکت خوبی از مشتریان خارجی دارند و اشاره کرد که بیشتر مشتریان خارجی علاوه بر تعدادی ایتالیایی، از ایالات متحده و آمریکای لاتین می آیند.

ناظر فروشگاه فرش به شین هوا گفت: «قبل از کووید-19، مشتریان چینی زیادی داشتیم. امیدواریم همه‌گیری به زودی تمام شود و بتوانیم بازدیدکنندگان بیشتری را از چین و سایر کشورها ببینیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.