پسته قزوین امروز موجب رونق دوباره روستای خالی از سکنه شد

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، درخت پسته قزوین امروز در هر منطقه ای از جهان قابل کاشت است.

بهترین منطقه برای کشت پسته بین 30 تا 45 درجه عرض شمالی است. به عبارت دیگر در بخش کوچکی از جهان از جمله کشورهای حوزه مدیترانه، خاورمیانه، چین و جنوب آمریکا. تا زمانی که خاک به خوبی زهکشی شده باشد.

می تواند در اکثر انواع خاک به خوبی رشد کند زیرا نمی تواند غرقابی را تحمل کند. زهکشی توانایی خاک برای فیلتر کردن باران یا آب آبیاری است.

اگر این زهکشی خوب نباشد، آب جمع می شود و می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود.

پسته

پسته درختی بسیار روستایی است. این می تواند دمای بالا (50 درجه سانتیگراد) و دمای پایین (30- درجه سانتیگراد) را تحمل کند. در فصل رسیدن (ژوئن-تیر-مرداد) برای جلوگیری از بیماری ها به گرمای فراوان و محیط خشک نیاز دارد.

برای اطمینان از گلدهی و گرده افشانی مناسب، زمستان ها باید سرد باشد. سرمازدگی این محصول را محدود نمی کند زیرا در اواخر فروردین یا اردیبهشت شکوفا می شود.

میزان بارندگی بهینه برای این محصول 500 تا 600 میلی متر در سال است. پسته را می توان در اراضی دیم و مناطقی که بارندگی کمتری دارند کشت کرد اما عملکرد آن کمتر است.

قبل از شروع کشت پسته، باید برخی از الزامات را بدانید. اولین نکته این است که انواع نر و ماده را بشناسید. طیف گسترده ای از انواع پسته سنتی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

علاوه بر این، انواع جدیدی وجود دارد که در سال های اخیر به دلیل فناوری و توسعه آن در جهت افزایش پتانسیل زراعی توسعه یافته است. برای گرده افشانی مناسب درختان باید به ازای هر ده درخت ماده یک درخت نر کاشته شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.