کاربرد رب انار شیشه ای در درمان نازایی در بانوان

در مطالعات موش، محققان رب انار شیشه ای را با کاهش سطح آنتی ژن اختصاصی پروستات و مهار رشد تومور مرتبط دانستند.

ترکیبات موجود در رب انار ممکن است به پیشگیری از سرطان سینه، ریه و پوست نیز کمک کند. به گفته انجمن سرطان آمریکا، مطالعات بیشتر در حال حاضر در حال انجام است.

بیماری آلزایمر، برخی تحقیقات حیوانی نشان می دهد که مواد موجود در رب انار ممکن است به جلوگیری از تشکیل پلاک های آمیلوئید در هیپوکامپ کمک کند.

در یک مطالعه قدیمی‌تر، موش‌ها یا از رژیم غذایی شاهد یا رژیمی با 4 درصد انار استفاده کردند.

نویسندگان شواهدی یافتند که نشان می‌دهد ترکیبات موجود در انار به بازیابی فعالیت آنزیم‌های خاصی کمک می‌کند. محققان پیشنهاد می کنند که رب انار می تواند در درمان بیماری آلزایمر نقش داشته باشد.

رب

یک مطالعه در سال 2020 روی جوندگان نشان داد که رب انار در کاهش نشانگرهای بیماری آلزایمر در مغز موثر است.

5. گوارش
برخی شواهد نشان می دهد که آب انار به دلیل محتوای پلی فنول موجود در آن ممکن است برای افراد مبتلا به بیماری التهابی روده (IBD) و سایر بیماری های روده مفید باشد.

مطالعات بر روی انسان برای بررسی اینکه آیا رب انار می تواند نشانگرهای التهاب را در افراد مبتلا به IBD بهبود بخشد، در حال انجام است.

با این حال، شایان ذکر است که برخی از افراد پس از مصرف رب انار، اسهال را تجربه کرده اند که یکی از علائم IBD است.

پلی فنول ها دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هستند. انار به عنوان منبعی از پلی فنول ها می تواند برای درمان بیماری های مختلف التهابی مناسب باشد.

به گفته نویسندگان یک بررسی در سال 2017، شواهد به دست آمده از مطالعات جوندگان نشان می دهد که عصاره انار ممکن است برای افرادی با شرایطی مانند:

در یک کارآزمایی بالینی در سال 2016، 38 فرد مبتلا به OA زانو به مدت 6 هفته یا رب انار مصرف کردند یا آب انار مصرف نکردند.

نتایج نشان می دهد که رب انار به کاهش تجزیه غضروف کمک می کند. شرکت کنندگانی که آن را مصرف کردند عملکرد بهتر و سفتی کمتری را نسبت به کسانی که مصرف نکردند گزارش کردند.

بررسی سال 2021 از 12 مطالعه انسانی، حیوانی و آزمایشگاهی به این نتیجه رسید که رب انار به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی می تواند برای افراد مبتلا به RA مفید باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.