کاربرد پودر لباسشویی abc در تولید سوخت موشک

بیماری‌های تنفسی شغلی شایع‌ترین بیماری‌های مرتبط با کار هستند که به نگرانی‌های بهداشت جهانی کمک می‌کنند. مطالعه حاضر با هدف ارزیابی عملکرد ریوی کارگران کارخانه پودر شوینده انجام شد.

در یک مطالعه مقطعی، 305 نفر از کارکنان شاغل در یک شرکت پودر لباسشویی abc در سمنان وارد مطالعه شدند. مشخصات دموگرافیک، اطلاعات مربوط به سلامت و شغل با استفاده از چک لیست ثبت شد.

سپس از اسپیرومتر در ابتدا، قبل و بعد از شیفت کاری برای ثبت بیماری های تنفسی و تست های عملکرد ریوی (PFT) استفاده شد.

این مطالعه نشان داد که استفاده از اقدامات پیشگیرانه موثر باید به شدت برای ارتقای شرایط سلامت انجام شود. با این حال، علیرغم برنامه‌های بهداشت حرفه‌ای برای پیشگیری و کاهش بیماری‌های تنفسی ناشی از کار.

پودر

می‌توان آن‌ها را تهدیدی جدی برای کارگران کارخانه پودر لباسشویی دانست که نیاز به اعمال استراتژی‌های کنترلی و ارزیابی سلامت بیشتری دارند.

در دهه های اخیر، استفاده از پودر لباسشویی به طور گسترده ای افزایش یافته است که بخشی از آن به دلایل زیست محیطی است.

تولید این پودر لباسشویی شامل مواد شیمیایی است که به طور مداوم با مواد جدید جایگزین می شود تا کارایی پاک کنندگی را بهبود بخشد.

روش های مختلفی برای تولید پودر لباسشویی از جمله خشک کردن با اسپری، انباشتگی، اختلاط خشک یا ترکیبی از این روش ها استفاده می شود. هدف از این روش ها تولید قطرات ریز همراه با تولید گرد و غبار مواد شوینده و آلودگی هوا می باشد.

بنابراین بیماری‌های تنفسی شغلی ناشی از آنزیم‌های پروتئولیتیک، سورفکتانت، مواد قلیایی و سفیدکننده‌ها در صنایع پودر لباسشویی گزارش می‌شوند.

علاوه بر این، صنعت تولید پودر لباسشویی با خطر انتشار سیلیس و پیامدهای آن همراه است. سیلیکوزیس به عنوان شایع‌ترین بیماری شغلی ریه، در اثر مواجهه مداوم با گرد و غبار حاوی سیلیس آزاد ایجاد می‌شود.

بر اساس تأثیرات مهم داده‌های اسپیرومتری جمع‌آوری‌شده برای متخصصین بهداشت حرفه‌ای و پزشکان، هدف این مطالعه بررسی پارامترهای اسپیرومتری کارگران کارخانه پودر لباسشویی صنعت کندور، سمنان، ایران بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.